Bucurie în cer şi pe pământ

Viața parohiei Iulie 15, 2017

"...fratele tău acesta mort era şi a înviat, pierdut era şi s-a aflat."(Lc. 15, 32)

Ziua de vineri, 14 iulie 2017,  a fost o zi memorabilă şi plină de bucurie pentru parohia noastră pentru că acum a avut loc primirea în rândurile credincioşilor Bisericii, prin Sfânta Taină a Botezului, a domnişoarei Antonia-Loredana, o tânără ce s-a născut într-o familie de confesiune penticostală. Pe această cale urăm noului membru al Bisericii, tinerei Antonia-Loredana dimpreună şi naşei ei, doamnei Cristina, un sincer şi călduros La mulţi ani: "Vă fie viaţa numai Lumină, ca în lumină să dăinuiţi! Pentru Credinţă şi Mântuire la mulţi ani să trăiţi!"

Citește alte articole despre: Botez