Cerc Pastoral 2018

Viața parohiei Octombrie 24, 2018

În data de 23 octombrie 2018, la biserica „Sf. Cuv. Antonie cel Mare” s-a întrunit Cercul pastoral-misionar „Sf. Ioan Botezătorul”. Cu această ocazie, s-a săvârșit Sfânta Taină a Maslului de către soborul de preoți prezenți iar la final P.C.Pr. Ioan Iordache a susținut tema „Contribuția Bisericii botoșănene la înfăptuirea Marii Uniri de la 1918”. În calitate de gazdă, P.C.Pr. Dumitru Butnariuc a adresat mulțumiri atât părintelui Iordache (pentru informațiile inedite oferite în cadrul temei) cât și tuturor celor prezenți pentru dragostea ce au arătat-o pentru parohia noastră.

Citește alte articole despre: cerc pastoral