Retrospectivă 2020 - a fost finalizată o nouă etapă din lucrările de pictură

Viața parohiei Ianuarie 22, 2021

A fost finalizată o nouă etapă din lucrările de pictură.

"În Biserica slavei Tale stând, în cer a sta mi se pare!" Chiar dacă bisericile au fost închise credincioșilor în perioada stării de urgenţă, noi am continuat lucrările de pictură, finalizând câteva scene importante de pe cupola naosului bisericii noastre. Mulţumim Domnului pentru această realizare, mulţumim credincioșilor care au contribuit financiar sau ne-au susţinut prin rugăciunile lor și nu în ultimul rând, echipei de pictori, care va continua realizarea următoarelor registre, al sfinţilor și draperia, astfel încât să împlinim ceea ce ne-am propus pentru acest an, finalizarea naosului bisericii noastre! "...Sfinţește-i pe cei ce iubesc frumuseţea (bună-cuviinţa) casei Tale; Tu pe aceștia îi răsplătește, preamărindu-i cu dumnezeiasca Ta putere și nu ne părăsi pe noi, cei ce nădăjduim întru Tine! ( rugăciunea amvonului)

Citește alte articole despre: 2020