Tabăra „Floare de colț” Durău 24 - 30 iunie 2018

Viața parohiei Octombrie 2, 2018

Tabăra „Floare de colț” Durău 24 - 30 iunie 2018

În perioada 24-30 iunie 2018 un grup de copii din parohia noastră au fost în Tabăra „Floare de colț” de la Durău sub îndrumarea și atenta supraveghere a părintelui paroh, Dumitru Butnariuc. Copiii s-au bucurat de recreere, aer curat, mișcare, diferite activități antrenante din punct de vedere fizic dar și intelectual și mai ales spiritual. La final, părintele ne transmitea de la fața locului cu entuziasm și emoție: „Ultima zi de tabara cu participarea la Sfanta Liturghie, unde foarte multi copii participanti s-au impartasit, aducand astfel multumire lui Dumnezeu pentru aceste zile minunate. Distractia continua cu seara talentelor, activitati recreative si de relationare si se va incheia cu festivitatea de inchidere. Slava lui Dumnezeu pentru toate!”

P.S. pentru mai multe imagini puteți accesa această adresă:

Citește alte articole despre: tabără, floare de colț