Premierea copiilor merituoși 2019

Viața parohiei Iunie 23, 2019

Felicitări copiilor, părinților și cadrelor didactice care contribuie la formarea intelectuală și morală a acestora!

Astăzi, Duminică, 23 iunie 2019, după săvârșirea Sfintei Liturghii, prin purtarea de grijă a părintelui paroh Dumitru Butnariuc, a avut loc festivitatea de premiere a copiilor merituoși din parohia" Sf. Cuv. Antonie cel Mare" Botoșani, pentru rezultatele obținute la învățătură și la concursurile școlare în anul școlar 2018-2019.

În deschidere, corul de copii „Antoniada”, al parohiei noastre, a intonat câteva melodii pentru a marca și zilele festive ce urmează: Ziua iei românești(24 iunie, nașterea Sf. Ioan Botezătorul(Sânzienele)) și Ziua Drapelului Național-cunoscută și sub denumirea de Ziua Tricolorului(26 iunie).

Citește alte articole despre: premiere